Yeni Alışveriş Yeni Oyuncaklar :)

Uzunca bir aradan sonra herkese merhaba,
Biliyorum çok uzun bir ara verdim yazılarıma. Ama haklı sebeplerim vardı :)
Bundan sonra mümkün olduğunca sık yazılar yazmayı planlıyorum herhangi bir aksilik çıkmazsa...

Bu yazım aslında bir bitenler yazısı olacaktı. Ama taşınma sebebiyle pek çok ürünün ambalajları kaybolduğundan ve pek çoğu hakkında tam bir değerlendirme notu yazmaya da vakit bulamadığımdan dolayı bir alışveriş yazısı yazmaya karar verdim.

Bugün The Body Shop'a ve Gratis'e uğradım.Aldıklarımın bazıları daha önceden kullanıp memnun kaldığım ürünler bazısı da yeni deneyeceğim olan ürünlerdi.


Body Shop'tan daha önce deneme boylarını aldığım Hindistan cevizli Body Butter ve Duş Jelinin kokusu ve cildime verdiği yumuşaklık gerçekten harikaydı ve bu sefer tam boylarını aldım.Ayrıca 3 al 2 öde kampanyası yapmışlardı o yüzden bir de Shealı Duş Jelinden aldım. Çok detaylı olarak ürünleri anlatmayı planlamıyorum. Ama sonraki yazılarımda ürünleri detaylı olarak da anlatabilirim. Ama yolunuz Body Shop'a düşerse yakın zamanda kampanya bitmeden bu ürünlerden denemenizi tavsiye ederim. Özellikle Body Butter yaz kış kullanılabilecek bir ürün ve cildinizi hem yumuşacık yapıyor hem de muhteşem kokuyor. Duş Jeliyle birlikte kullanıldığında ise kokunun çok daha kalıcı olmasını sağlıyorsunuz. Çünkü farklı koku karışımları olmuyor bu sayede cildinizde.


Gelelim Gratis alışverişime. Bu arada farkettim de bayağı bir duş jeli stoğu yapmış oldum bu alışverişle :) 


Gratis'ten de daha önce farklı bir kokusunu denemiş olduğum Le Petit Marseillais'in iki farklı kokusunu aldım.Bunlardan birisi Süt diğeri ise Vanilya Sütü.Bu duş jellerini de çok severek kullanıyorum. Hatta acelem olduğunda cildimi kremleyemediğim zamanlarda bu jelleri kullanarak cildimin duştan sonra da yumuşacık olmasını sağlayabiliyorum. Cildi kesinlikle kurutmuyor. Önceki kokusunu cildimde çok sevmiştim umarım bunların kokusunu da severim.

Alışverişimin devamını ise kozmetikler oluşturuyor. Kozmetik alışverişimde bu sefer sadece Essence ve Wet n Wild markalarının ürünlerinden daha önce denemediklerimi almak istedim.


Cildim bronzlaştığından dolayı elimde bulunan hiçbir pudranın tonu cildime maalesef uymuyor. Bu nedenle biraz daha koyu bir tona ihtiyacım vardı ve Essence'in bu pudrasını aldım eve geldiğimde denedim fena durmadı. Ama asıl detaylı bir makyaj yaptığımda daha net bir fikrim oluşacak.


Yine Essence marka renklerine görür görmez aşık olduğum bu farı da denemek için sabırsızlanıyorum. Umarım pigmentasyonu iyidir. Denediğimde eğer memnun kalırsam instagram hesabımda mutlaka makyajımın bir fotoğrafını paylaşırım.


Essence'in Sheer & Shine Lipstick 08 numaralı bu rujunu elimde deneyerek aldım. Elimdeki tonla dudağımdaki ton tabi ki aynı değildi. Açıkçası ben çok daha kırmızı beklerken dudak renginde bir ton çıktı. Ama olsun yoğun göz makyajı yaptığım zaman kullanışlı olacaktır.


Yine bir Essence ürünü olan bu maskara ise fena değil tek katta kirpikleri ayırıyor ve kıvırıyor. Çok yoğun kirpik görünümü istemeyenler için ideal.Wet n Wild ürünlerine gelecek olursak ondan da 3 parça ürün aldım. Bunlardan bir tanesi hepinizin çok iyi bildiği bu bronzer. SPF 15 içeriyor. Hep görüyordum ama bir türlü alma fırsatım olmamıştı ya da başka ürünlerden sıra gelmemişti sanırım. Henüz denemedim tenimde nasıl göründüğünü bilmiyorum. İlk fırsatta deneyip detaylı olarak bunu da anlatmayı düşünüyorum.


Wet n Wild'ın ikinci ürünü ise bu renklerine bayılarak aldığım far paleti oldu. Bunu uzun zamandır almayı istiyordum. Renkleri bence harika ama herkesin tercih edeceğini pek sanmıyorum. Ben farklı göz makyajları yapmayı sevdiğimden bu tonlar çok işime yarayacak. Eve gelir gelmez denedim ve beğendiğimi söyleyebilirim. Gerçi tam tonu elde etmek için birkaç kat uygulama gerektiriyor. Ama yine de iyi sayılır. Ayrıca fazla tozutmayan bir ürün.


Son ürünüm ise yine Wet n Wild'ın bu diğer far paleti. İçindeki renkler oldukça kullanışlı crease bölgeme açık kahve rengini uyguladım. Pigmentesyon güzel ama tozutma olayı biraz fazla gibi geldi. Daha fazla uygulama yaptıkça izlenimlerimi paylaşacağım.

Evet yeni oyuncaklarım hakkındaki genel fikirlerim şimdilik bu kadar. Sonraki yazılarımda detaylı açıklamalarla ürünleri anlatmaya devam edeceğim. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşçakalın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme