Gece Rutinim

Herkese yeniden merhaba,
bir önceki yazımda sabah rutinimden bahsetmiştim sizlere ve gece rutinimi de en kısa sürede yayınlayacağımı söylemiştim. Bugün sizlere söz verdiğim gibi gece rutinimden bahsedeceğim.


                              

Gece rutinimdeki ürünler biraz daha fazla. Gerçi ürünlerin bazıları sabah rutinimde de yer alan ürünler. O nedenle onları çok detaylı anlatmayacağım. Şimdi o zaman ilk ürünümüzle başlayalım.

                         

Cilt temizliğime başlarken eğer yüzümde makyaj varsa ki çoğunlukla oluyor ;) önce Diadermine Arındırıcı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu ile makyajımı çıkarıyorum. Diadermine'nin micellar sularını çok beğenerek kullanıyorum. Ama beğenilerime geçmeden önce ürünün vaat ettiklerine bir bakalım.

Cildiniz:
 • Kire ve geniş gözeneklere yatkın olan normal ve karma ciltlerde alın, çene ve burun bölgesi yağlıyken, yanak bölgesi kuru bir yapıya sahiptir.
 • Bu bölgeler, yağ üretiminin kontrolü için, düzenli ve nazik bir biçimde temizlenmelidir.
Çözüm:
 • Diadermine Arındırıcı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu kiri, makyajı ve yağı anında çeken miseller içerir.
 • Kir ve makyaj kalıntılarını etkili bir şekilde ortadan kaldırır.
 • Cildinizi ovalamaya gerek kalmadan nazikçe temizler.
 • Fazla yağından arınan cilt matlaşır.
Gözle Görünür Sonuçlar:
 • Cildi yoğun bir şekilde arındırır ve tazeler.
Benim deneyimlerim sonucuna gelirsek;

Ben Diadermine markasının pek çok ürününü zaten beğenerek kullanıyorum. Bu ürününden de oldukça memnunum. Öncelikle beni rahatsız etmeyen hoş bir kokuya sahip. Bununla cildimi temizlediğimde aldığım koku da sanki temizlik hisssini arttırıyor. Karma cildimde, T bölgemdeki yağlardan cildimi güzelce arındırıyor ve mat bir görüntü elde etmemi sağlıyor. Gözlerim hassas olduğundan dolayı göz makyajımı temizlerken gözlerimi yakmayan ürünler olmasına özellikle dikkat ettiğim için bu ürün o konuda da benden + puan aldı. Suya dayanıklı ürünler konusunda etkisi nasıldır bilemiyorum. Çünkü ben o tarz ürünler kullanmayı tercih etmiyorum. O nedenle makyajımı çok fazla uğraştırmadan çıkarmamı sağlıyor. Gözlerimde eyeliner ya da maskara kalıntıları bırakmıyor. Denemenizi tavsiye edebileceğim bir ürün ve bittiğinde mutlaka alınacaklar listemde var.


Makyajdan cildimi micellar su ile arındırdıktan sonra daha yoğun bir cilt temizliği için mutlaka bir temizleme jeli kullanıyorum. Her ne kadar micellar suyu cildimi temizlese de temizleme jeliyle yüzümü yıkamadan tam anlamıyla temizlenmiş hissedemiyorum yüzümü. Son zamanlarda bunun için kullandığım ürün ise Neutrogena'nın Visibly Clear Pembe Greyfurt Günlük Peeling Jeli. Her zamanki gibi önceliklle ürünün vaatlerine bakalım:

Her gün temiz, taze ve güzel görünen bir cilt için canlandırıcı günlük peeling jel.
 • İçeriğindeki soyucu mikro tanecikler ve güçlü MicroClear teknolojisi sayesinde cildi derinlemesine temizleyerek sivilce ve siyah noktaların azalmasına ve yeniden oluşmalarını engellemeye yardımcı olur.
 • Pembe Greyfurt'un eşsiz kokusu ile duyularınızı canlandırırken aynı zamanda tıkalı gözenekleri açar ve cildinizi kurutmadan nazikçe temizler.
Benim deneyimlerimin sonucu:


Ben bu ürün hakkında instagram hesabımda da deneyimlerimi paylaşmıştım. Bu ürünü sabah akşam kullanmak yerine sadece akşamları kullanmayı tercih ediyorum. Aslında ürünün üzerinde sabah ve akşam kullanın diyor. Ama peeling özelliği olduğundan dolayı ve gerçekten yoğun bir temizleme yapması cildimi fazla yormama neden olabilir gibi geliyor. O nedenle sadece akşam temizliğimde kullanıyorum. Ürünün içerisindeki tanecikler cildimi temizlerken rahatsız etmiyor ve cildimi çizmiyor. Sivilce problemim olmadığı için bu konuda bir yorum yapamıyorum. Ama siyah noktalarda bir miktar etkili olduğunu düşünüyorum. Sadece burun üzerimde siyah noktalarım var ve bu ürünü kullandığımdan beri daha uzun aralıklarla burun bandı kullanma ihtiyacı duyuyorum. Gerçi bunda Garnier'in temizleyicisinin de etkisi olabilir. Çünkü ben bu ürünü onunla dönüşümlü olarak kullanıyorum. Ürünün kokusuna gelecek olursak ben pek narenciye kokularından hoşlanmam. Ama sevenler için güzel bir kokusu var diyebilirim. Sevmeyenleri ise fazla rahatsız etmeyecek yoğunlukta bir koku. Yine bu üründe tavsiye edeceklerim arasında yer alıyor. Sivilce ya da siyah nokta problemi olan bir cildiniz varsa bu ürüne bir şans verin derim. Ürün yorumlamak için fazla çeşitli ürünler denesem de bittiğinde alacağım ürünler listesinde olan bir ürün. 


Cildimi makyaj, kir ve yağdan arındırdıktan sonra sıra geldi toniklemeye. Bunun için LR'ın toniğini kullanıyorum. Bu üründen sabah rutinimde detaylı olarak bahsettiğim için burada tekrar bahsetmeyeceğim. Merak edenler buradan yazıya ulaşabilirler.


Bu kadar yoğun bir temizlikten sonra yorulan cildimizi şımartmakta sıra. Bunun için öncelikle cildime Loreal'in Extra Ordinary Facial Oil'ini uyguluyorum.

Ürün vaatleri:

8 Temel Yağ İle Zenginleştirilmiş Güç
Loreal Paris anti-oksidan etkileriyle bilinen 8 temel yağı (Lavanta, Gül, Mercanköşk, Papatya, Biberiye, Portakal, Sardunya ve Lavandin) ve besleyici özellikleriyle bilinen değerli yağlarla ( Jojoba ve Kuşburnu) harmanlandı.

Mucizevi Yağ cildi besleyerek ve nemlendirerek, cildin ışıltısını ve pürüzsüzlüğünü geri kazandırır.

Aromatik kokusuyla yepyeni ve keyifli bir deneyim sunar.

Gözle Görülebilir Sonuçlar:

 • Anında beslenmiş, nemlenmiş ve ışıldayan bir cilt sağlar.
 • Her damlada cildi pürüzsüzleştirir ve ışıltılı cildi ortaya çıkarır.
 • Günden güne cilt daha canlı ve pürüzsüz görünür. Cildi rahatlatır.
 • Kuru ve ince dokusu anında emilir ve yağlı bir his bırakmaz.
Deneyimlerim sonucu:

Bu ürünü yaklaşık 4 - 5 aydır kullanıyorum. Önceleri yüzümde yağ kullanmaktan korkuyordum. Zaten karma olan cildimin daha da yağlanmasına neden olur diye düşünüyordum. Ama okuduğum bazı yazılardan sonra bu korkunun yersiz olduğunu anladım ve bu ürüne bir şans vermek istedim. İyi ki denemişim. Üründen oldukça memnun kaldım. Kışın genelde kuru olan yanak bölgem ne kadar nemlendirsem de kurumaya ve soyulmaya meyilli oluyordu. Bu ürünü kullandıktan sonra böyle bir problemim kalmadı. İlk başlarda hem sabah hem de akşamları kullanıyordum ürünü. Ama iki hafta bu şekilde kullandıktan sonra sadece akşamları kullanmaya devam ettim. Cildimi temizledikten ve tonikledikten sonra nemlendirici öncesi göz çevrem hariç tüm yüzüme ve boyun bölgeme masajla 2 - 3 pompa ürünü yediriyorum. Cildim tüm ürünü emdikten sonra da nemlendiricimi uyguluyorum. Kokusuna gelecek olursak gerçekten harika bir kokusu var. Uygulama esnasında kendimi adeta aroma terapi yaptırıyor gibi hissediyorum. Gerçi bazılarına bu koku çok yoğun gelebiliyor. Aşırı koku hassasiyetiniz yoksa seveceğiniz bir koku. Eğer daha önce böyle yağlar kullanmadıysanız kesinlikle denemelisiniz. Cildinizin daha esnek ve ışıltılı neme doymuş olduğunu göreceksiniz. 30 ml. olan ürün oldukça bereketli sadece 2 ya da 3 pompa ürün tüm yüze ve boyun bölgesine yetiyor. O nedenle uzun süre kullanabileceğiniz bir ürün. Ben 4 - 5 aydır kullanmama rağmen yarısına bile gelemedim daha.
Sıra geldi göz çevreme. Yine bu üründen de sabah rutinimde bahsetmiştim. O nedenle burada tekrar anlatmayacağım. Detaylı yorumlarıma buradan ulaşabilirsiniz.


Daha sonra ise yağla beslediğim cildime Diadermine'nin nemlendirici kremini uyguluyorum.

Ürün vaatleri:

Diadermine Ferahlatıcı Derinlemesine Bakım Kremi

 • Derinlemesine Nemlendirme : Hafif ve hızlı emilen formülü sayesinde cildinizi 48 saat derinlemesine nemlendirir.
 • Ferahlatma : Ferahlık etkisiyle cildinizi anında canlandırır, tazeleyip aydınlatarak daha canlı ve göz alıcı bir görünüme sahip olmanızı sağlar.
Benim deneyimlerim:

Bu ürünü yaz aylarında almıştım. Bronzlaşan cildimin biraz ferahlamaya ve daha yoğun nemlenmeye ihtiyacı olduğunu düşünerek denemek istedim. Yaz ayları boyunca hem gündüz hem de gece kullandım. Daha sonra ürüne bir süre ara verdim ve farklı ürünler denemeye başladım. Ama geçen ayın sonundan beri tekrar ürüne geri döndüm.Fakat sadece geceleri uyguluyorum bu aralar. Açıkçası ürünün hafif formülünü beğendim. Uygulamadan sonra sanki yüzünüzü yeni yıkamışsınız gibi ıslak bir his bırakıyor. Kesinlikle yağlandırma yapmıyor. Karma ve yağlı ciltlerin severek kullanacağı bir ürün.


Gelelim son ürünümüze. Bu ürünü instagramda tavsiye edenler olduğu için almıştım. Beğeneni çok fazla ama ben pek beğenemedim. Ürünün kokusu çok güzel. Evet uyguladığınızda dudaklarınızı nemlendiriyor. Yalnız ürünü övenler gece uyguluyorum sabah yumuşacık dudaklarla uyanıyorum diyordu. Ben bu kadar etkili olduğunu göremedim. O nedenle beğenmedim diyorum. Sanırım fazla beklenti içine girmememk lazım. Orta derecede nemlendiren bir lipbalm. Sabah rutinimde kullandığım Neutrogena'nın lipsticki bundan daha fazla nemlendiriyor. Ama bitirebilmek için bol bol uyguluyorum. Açıkçası bittiğinde tekrar almayı düşünmüyorum.

Evet buraya kadar sabırla okuduysanız öncelikle çok teşekkür ederim. Benim son dönemlerdeki gece rutinimde kullandığım ürünler bu şekildeydi.Umarım işinize yarayan bir yazı olmuştur. Bir sonraki yazımda da haftalık cilt bakım rutinmi yayınlamayı düşünüyorum. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşçakalın...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme