Sabah Rutinim

Uzun bir aradan sonra herkese yeniden merhaba.
Geçen haftalardan instagram hesabımdan sabah ve akşam rutinimde kullandığım temizleyicilerden bahsetmiştim. Bu yazımda da sabah rutinimde kullandığım ürünleri sizlerle detaylı olarak incelemek istedim.


Öncelikle cilt temizliğimde kullandığım ürünle başlayalım. Nivea'nın canlandırıcı yüz yıkama köpüğünü yaklaşık 1 aydır düzenli olarak kullanıyorum. Öncelikle ürünün vaat ettiklerinden bahsedelim.E vitamini ve Hydra IQ ile zenginleştirilmiş formülüyle;
 • Cildi derinlemesine ve nazikçe temizler
 • Doğal nem dengesini korumak için nemlendirir
 • Cildi günlük kirden kolayca arındırır ve canlandırır
 • E vitamini içeren formülü sayesinde cildi yıpratmaz
 • Güzel kokusu ve yumuşak köpük formülüyle mükemmel bir yüz yıkama deneyimi yaşatır.
Köpüğü nazikçe masaj yaparak yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulayın. Günlük kullanıma uygundur.


Benim deneyimlerimden sonra aldığım sonuca gelecek olursak ;

Her sabah 2 pompa köpüğü yüzüme masaj yaparak uyguluyorum.Köpük formdaki bu ürün oldukça hafif yapıda ve cildimi kurutmadan temizlememi sağlıyor. Nemlendirmesi iyi denebilir. Ama gün sonunda makyajımı temizledikten sonra kalıntıları temizleme konusunda iyi olabileceğini düşünmüyorum. Bu nedenle sadece sabahları cilt temizliğimde kullanıyorum. Kokusuna gelirsek öyle harika bir kokuya sahip değil. Ama insanı rahatsız eden tuhaf bir kokusu da yok. Genel olarak memnunum. Cildimi yormadan temizlediği için tekrar alabileceğim bir ürün.

                                                        


Cildimi güzelce temizledikten sonra sıra geldi tonikle temizlenmiş ve açılmış olan gözeneklerimizi küçültmeye. Bunun için bu aralar kullandığım ürün LR markasının Racine serisinden olan bu toniği. Ben bu toniği yaklaşık 2 yıldır bittikçe yeniden temin ediyorum. Üründen oldukça memnunum. Ürün karma ciltler için. Aslında bunun da tıpkı nivea'nınkine benzer köpük temizleyicisi mevcut. Onu da severek kullanıyordum. Yakın zamanda tekrar set olarak almayı planlıyorum. Hafif, insanı rahatsız etmeyen hoş bir kokusu var. Uyguladıktan sonra cildimde aşırı gerginlik yaratmaması beğenmeme neden oldu. Genelde yağlı ya da karma ciltlere uygun olan toniklerde böyle bir his olabiliyor. Gözeneklerimi sıkılaştırma konusunda çok emin değilim. Ama mevcut gözeneklerimden daha fazlasının olmasını engellediğini düşünüyorum.


Temizlenmiş ve toniklenmiş cildimizi artık nemlendirmeye geldi sıra. Öncelikle göz çevremi nemlendirmeyi tercih ediyorum. Bunun için bu aralar kullandığım ürün ise Pure Beauty'nin Geoaqua Ultra - Hydrating Eye Gel'i. Ürünün vaat ettiklerine bakalım;

 • Geothermal Onsen kaynak suları Asya'da yüzyıllardır kutsal kabul edilmiştir.Doğanın bir hediyesi olarak yeryüzünün derinliklerinden gelen sıcak, egzotik suların içerisindeki mineraller iyileştirici ve onarıcı özellikleriyle ün kazanmıştır. Bu değerli kaynak suyu Pure Beauty Geoaqua'nın kalbinde yer almaktadır. Doğal mineralli Alp Onsen suyunun Hydromanil Tara Ağacının tohumlarının özünden elde edilen 3 - boyutlu nemlendirme sistemi ile harmanlanmasıyla oluşturulmuştur.
 • Onsen suları içeriğindeki besleyici ve iyileştirici minerallerle cildinizi kaplarken, Hydromanil'in 3 boyutlu yapısı cildinizin tüm katmanlarına salmadan önce cilt yüzeyindeki suyu hapseder.
 • Özenli bir seçim ile ilave edilen bitki özlerinin ve cildi seven minerallerin hücre yenilemesini arttırıcı, ciltteki nemli ve yenilenmişlik hissi bırakan, pürüzsüz, yumuşak ve ipeksi bir cilt hissi uyandıran etkisi gün boyu sürer.
 • Bu yatıştırıcı göz jeliyle siyah halkalar ve şişkin göz kapağı görünümünü azaltın.
 • Günlük masajla hasarlı cildi onarır, kırışıklıkları ve ince çizgileri giderir ve yaşlılık belirtilerini azaltır.
Bu kadar uzun uzun yazdıktan sonra benim deneyimlerime gelelim;

Ben bu ürünü denemeye başlayalı 2 - 3 hafta kadar oldu. Göz çevreme masajla uyguladığımda adeta krem değilde sanki su uyguluyormuşum gibi ıslak bir his yaratıyor. Nemlendirmesinden oldukça memnunum. Cilt kolayca ürünü emiyor ve uzun süre göz çevremin nemli kalmasını sağlıyor. Bu ürünü hem sabah hem de akşam rutinimde uyguluyorum. İnce çizgi ya da kırışıklıklara olan etkisini henüz net bir şekilde göremedim. Ama düzenli kullanımla onda da işe yarayabileceğini düşünüyorum. Mor halkalara gelecek olursak. Genellikle uykumu iyi alamadığım zamanlarda oluşan mor halkalarıma iyi geldiğini onların görünümünü hafiflettiğini söyleyebilirim. Ama tamamen yok etmesi gibi bir mucize beklememek gerekir. Belki düzenli ve uzun süreli kullanımda tedavi edebilir. Genel olarak beğendim. Bittiğinde bitenler yazımda da kendisinden daha detaylı bahsedebilirim. Şu an için tekrar almayı düşünebileceğim bir ürün gibi görünüyor.


Sırada yüzümüzü nemlendirmek var. Bunun için kullandığım ürün ise Neutrogena'nın Oil - Free Moisturiser ürünü. Ürünün vaat ettikleri;

Günden güne daha berrak ve daha sağlıklı görünen bir cilt için
 • Cildi nemlendirir : Hafif ve kolayca emilen nemlendirici, gözenekleri tıkamadan cildin tüm gün nemli ve yumuşak kalmasını sağlar.
 • Cildi pürüzsüzleştirir : Eşsiz formülü, sivilcelere karşı etkisi kanıtlanmış patentli MicroClear teknolojisini içerir. Daha temiz ve sağlıklı bir cilt için günlük kullanıldığında, sivilcelerin azalmasına ve oluşumunu engellemeye yardımcı olur.
 • Ciltteki ton farkını ortadan kaldırır : Ton farkının daha az olduğu ve sağlıklı görünen bir cilt için sivilce izlerinin görünümünün hafiflemesine yardımcı olur.
Bendeki etkileri;

Ben bu ürünü sanırım ekim ayından beri kullanıyorum. 50 ml olan ürünü sadece sabahları kullandığım için oldukça bereketli olduğunu söyleyebilirim. 5 aydır hala bitiremedim kendisini:) Cildim karma olduğundan dolayı yağsız nemlendiriciler kullanmayı tercih ediyorum. Nemlendirmesi gayet iyi. T bölgemi yağlandırmazken, kuru olan yanaklarımı da nemlendirmeye yetiyor. Gün içerisinde eğer makyaj yapmıyorsam yanaklarımda tekrar etme isteği uyandırsa da,  T bölgemde 4 - 5 saat sonra hafif bir yağlı his oluşuyor. Cildimde sivilce ya da sivilce izleri olmadığından dolayı onların üzerindeki etiklerini pek bilemiyorum. Ama ürün cildimi sivilcelendirmedi. Yüzümde kılcal damar görünümlerinden dolayı hafif bir renk eşitsizliği var. Onlara da iyi gelebilir diye düşünerek aldım ama maalesef bu konuda pek işe yaradığını söyleyemem. Zaten ürün de sivilce izlerinden dolayı oluşan renk eşitsizliklerini gidermede etkili olduğundan bahsediliyor. Bu tarz bir sorunu olanlara iyi gelebilir. Tavsiye etme konusunda ya da tekrar alma konusunda pek emin değilim. Buna bitenler yazımda değinirim.


Sırada gün içerisinde eğer makyaj yapmayacaksam ya da makyajımda mat bir ruj tercih edeceksem baz olarak kullandığım Neutrogena'nın lipsticki var. Ürün SPF 20 içeriyor. Her lipstickte olduğu gibi dudakları nemlendirmeyi vaat ederken güneş koruması da sağlıyor. Ben bu ürünü geçtiğimiz kış yapmış olduğum küçük bir tatil sırasında hava değişiminden dolayı dudaklarımda oluşan kuruma, çatlama ve uçuklara iyi gelebilir düşüncesiyle oradaki bir migrostan almıştım. Açıkçası aldığıma hiç pişman olmadım.Dudaklarımı gayet güzel nemlendiriyor. Hatta uçuklarımın bile daha çabuk geçmesini sağlıyor. Sürekli farklı markalara da bu konuda şans vermeme rağmen bu ürün kadar beğendiğim bir de LR'ın aloeveralı lipsticki var. Diğerlerinde bunlar kadar memnun olamadım. Ama hala yeni markalara da şans vermeye devam ediyorum. Bu ürün ise kesinlikle bittikçe alacağım ürünlerden biri.

Evet eğer sıkılmadan buraya kadar yazımı okuduysanız öncelikle çok teşekkür ederim. Umarım işinize yarayan bilgiler edinmenizi sağlayabilmişimdir. Bir sonra ki yazım akşam rutinim olacak. Yaklaşık 1 hafta sonra onu da yayınlamayı planlıyorum. Ama belki fırsat bulabilirsem daha erken de yayınlayabilirim. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşçakalın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme