Loreal Şeker Peelingi

Eğer sizlerde benim gibi cilt bakım rutininizde peelingleri kullanmayı seviyorsanız, bugün ki konuğumuz sizi de ilgilendiriyor. İlk çıktığı zamandan beri neredeyse her bloggerın bahsettiği şeker peelinglerini oldukça merak ediyordum. Fakat ürünün normal fiyatı sırf merakım gittsin diye alacağım fiyattan biraz fazlaydı bence. Genelde tüm cilt bakım ürünlerimi indirimlerde almayı tercih ettiğimden, bunun da güzel bir indirime girmesini bekledim.

Sanırım bayram öncesi indirimde aldım peelingi. Eğer bu tarz şeylerle ilginiz varsa, indirim dönemlerini de iyi biliyorsunuzdur. Bayram ve özel günler öncesi tüm kozmetik mağazaları güzel indirimler uygular. Ama en güzel indirimler çoğunlukla Migros'ta olur. Ben de şeker peelingini Migros'un %50 indiriminde 20 tl gibi bir fiyata aldım.

Loreal Şeker Peelingi

İçeriğinde esmer, sarı ve beyaz olmak üzere 3 şeker bir de üzüm ve monoi yağı var. Gerçi içindekiler kısmını okuduğumda bu yağların dışında ayçiçeği ve hindistan cevizi yağı bir de, gliserin olduğunu da gördüm. Ürün 50 ml. ve kullanım süresi 12 ay. Haftada 3 defa kullanılması öneriliyor. Eğer haftada 3 defa kullanırsanız 1 yıldan önce biteceği kesin. Her cilt tipine uygun. Cilde kaybettiği ışıltısını vermeyi hedefliyor. Siyah noktalardan, kirden ve ölü deriden cildi arındırıp pürüzsüz bir doku hissi yaratıyor. Düzenli kullanımda da cildin daha canlı olmasını sağlıyor.


Bu peeling aynı zamanda dudaklara da uygulanabiliyor ki, benim de asıl merak etmemi sağlayan buydu. Aslında sırf dudak peelingi olarak kullanmak için almıştım. Ama hem dudaklarımda, hem de yüzümde yarattığı etkiyi çok sevdim. Temiz ve kuru cildinize ve dudaklarınıza bir miktar ürünü alıp masaj hareketleriyle uyguluyorsunuz. Ardından ılık suyla temizliyorsunuz. Yalnız biraz bol yıkamanızı tavsiye ederim. Çünkü ürün temizlendi sanıp yüzünüzü kuruladığınızda, havlu ya da kağıt havluda kahverengi lekeler görebiliyorsunuz. Bir de ürünü çatlamış dudaklarınıza uygulamamanız gerekiyor.

Eğer şimdiye kadar merakınıza yenilip denemediyseniz, ilk indirimde mutlaka alın. Hem yüzünüz, hem de dudaklarınız size teşekkür edecek😊 Bundan sonra benim bakım rutinimden eksik etmeyeceklerim arasında ilk sıralarda kendisi.


6 yorum:

 1. benim de merak ettiğim bir ürün ama bir türlü alamadım. Denemek istiyorum :)

  YanıtlayınSil
 2. bunu çok seven var ama henüz denemedim ben

  YanıtlayınSil
 3. Ben de peelingleri hem yüzümde hem de dudaklarımda kullanmayı seviyorum güzel yazı olmuş emeğinize sağlık ben de bloğuma beklerim :)
  mrvsdaily.com

  YanıtlayınSil
 4. Büyük Blog Takibi Etkinliğinden geliyorum. Blogunuz çok güzel takipteyim sizlerde benim blogumu takip ederseniz sevinirim. https://www.cihan7.com İyi bloglar.

  YanıtlayınSil
 5. Merhabalar yeni keşif ettim.Blogunu çok sevdim.Takip ve izlemeye aldım.Bana da beklerim.(tariflimutfak-sibelinyemekleri).Mutlu yıllar dilerim.

  YanıtlayınSil