Eylül Ayında Bitenler

Herkese yeniden merhaba,
Bugünkü yazım başlıktan da anlaşılacağı gibi biten ürünlerim hakkında.Eylül ayı bitmek üzere iken kullandığım, memnun kaldığım ya da kalmadığım ürünlerden kısaca bahsedelim biraz.


Ürünlere bakınca çoğunluğunu temizlik ürünleri oluşturuyor . Öncelikle yüz için kullandıklarımdan bahsetmek istiyorum.


İlk ürünüm Diadermine Dengeleyici yüz yıkama jeli. Beyaz çay ve gingseng özü içeren bu jel cildi kir ve makyajdan arındırırken, cildin nem dengesini de koruduğunu, cilt problemlerini gözle görünür derecede azalttığını iddia ediyor. Bendeki etkilerine gelecek olursak;
Ürünün temizleme özelliği gayet başarılı. Üstelik iddia ettiği gibi nem dengesini koruduğunu da düşünüyorum. Çünkü yüzümü temizledikten sonra yumuşacık bir his bırakıyor. Cilt problemlerini azaltma özelliği de bende oldukça etkili. Alnımda ve şakak bölgemde zaman zaman oluşan sivilcelerimi yok etti. Normal - karma ve yağlı ciltlerin kullanabileceği bir ürün ve benim cildim karma. T bölgemdeki yağlanmayı da büyük ölçüde azalttı. Daha yoğun cilt problemlerinde aynı etkiyi gösterir mi bilemiyorum. Belki uzun ve düzenli kullanım sonucu etkili olabilir. Ferah bir kokuya sahip olan bu jeli özellikle sabahları kullanmayı seviyorum. Kokusu sayesinde uyanmamda da etkili olduğunu düşünüyorum 😊 Kısacası uygun fiyatlı ve etkili bir temizleme jeli arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Şu an farklı bir temizleme jeli deniyorum. Onun hakkında da yakında deneyimlerimi instagram hesabımdan paylaşırım. Ama sanırım o bitince yeniden Diadermine temizleme jeline dönüş yaparım.


İkinci olarak bahsedeceğim ürün ise Diadermine Arındırıcı Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu. Öncelikle ürünün özelliklerine bakalım neler vaat ediyor. İçinde bulundurduğu miseller sayesinde ciltteki kiri, makyajı ve sebumları temizler. İçerdiği gliserin ve panthenollü formülü sayesinde cildi arındırır ve nem dengesini korur, cildi pürüzsüzleştirir. Şimdi benim deneyimim sonucu oluşan fikirlerime gelelim. Bu ürün adındaki kusursuz makyaj temizleme suyu ibaresini kesinlikle hakediyor. Cildi hiç zorlanmadan makyajdan arındırabilen bir temizleme suyu. Üstelik göz makyajında da oldukça etkili ve bunu yaparken gözlerinizi de yakmıyor. Ürünle makyajınızı çıkardıktan sonra yüz temizleme jeline pek fazla iş kalmıyor. Fakat kokusunu pek sevdiğim söylenemez. Gerçi bu kişiye göre değişebilir. İçerisinde gülsuyu olmasından dolayı ben kokusunu pek sevemedim. Oldum olası gülsuyu kokusunu sevmem. Ama gülü seven dikenine katlanır misali özellikle gözlerimi yakmadığından dolayı severek kullandım kendisini. Tekrar alacağım bir ürün oldu.Sırada yine bir temizleme suyu var. Yine Diadermine'e ait bir ürün olan bu temizleme suyu aynı zamanda tonik olarak da kullanılıyor. Hassas ve düşük toleranslı ciltler için olan bu ürün, ciltteki kir ve makyajı temizlerken nemlendiriyor ve cildin PH dengesini koruyor. Ciltteki kaşıntı, kızarıklık ve gerginlik hissini azaltmaya yardımcı oluyor denmiş. Açıkçası ben bir önceki sudan farklı bir özellik hissetmedim. Fakat göz makyajında diğeri kadar etkili değil ve yanmaya sebep oluyor. Kokusu ise tıpkı diğeri gibi gülsuyuna benziyor. Bu nedenle pek sevmedim. Tekrar almayı düşünmüyorum.Şimdi ise yukarda gördüğünüz bu iki disk pamuktan biraz bahsedelim. Bunlardan biri Gratislerde bulunan Benri markasının disk makyaj temizleme pamukları. Bu pamukları genelde göz makyajımı çıkarmada ve cildimi toniklemede kullanıyorum. Cildi tahriş etmeyen güzel bir yapısı var. Kullanmaktan memnunum ve bittikçe de almaya devam ediyorum. Hatta çoğu zaman stok yapıyorum. Diğerine gelecek olursak o da Rossmann'larda bulunan Isana markasının peeling pedi. Bu pamukların bir yüzünde küçük mavi parçacıklar var. Diğer yüzü ise normal ped pamuk şeklinde. Açıkçası bunları alırken 3 paket falan almıştım bir hevesle. Ama bir paketini bile zor bitirdim. Kullanmaya başlayınca pek hoşlanmadım. Sürekli değil de arada bir peeling yapar gibi kullanmayı tercih ettim. Çünkü her gün kullandığımda cildimi tahriş edebileceğini düşünüyorum. Yedek paketler de bittiğinde tekrar almayı pek düşünmüyorum.


Sıradaki ürün ise daha önceki yazılarımdan birinde bahsettiğim bu şampuan. Malum pek çok kadının ortak sorunu saç dökülmesi ve çabuk uzamayan saçlar. Ben de bu sorunlarım için pek çok farklı ürün deniyorum. Bu şampuanda o sebeple alınmıştı. Ama ben pek faydasını göremedim. Gerçi ilk başta bir hevesle düzenli kullandım ama sonra istediğim şeyi görmediğimden farklı şampuanlar denedim. Belki daha düzenli kullansam etkisi olabilirdi. Ama ilk zamanlar saçlarımda yumuşak bir his oluştursa da zamanla daha da sertleştirdiği için hoşlanmadım kendisinden ve tekrar almayı düşünmüyorum.


Bu şirin şeyde Lr markasının yaz kataloğunda satışa sunduğu ve tam bir yaz kokusuna sahip duş jeli. Ben farklı farklı markaların duş jellerini denemeyi çok seviyorum. Hatta bol bol stok yaptığım söylenebilir. Bu nedenle her duşta da farklı bir jel kullanıyorum. O nedenle çabuk bitmedi bu jel. Aslında bitmesini de hiç istemedim. Cildime verdiği o yumuşaklık ve temizlik kokan, ferah kokusuna bayıldım. Kesinlikle tekrar alınacak bir ürün.


The body shop'un bu body butterlarını bilmeyen yoktur sanırım. Ben hindistan cevizlisinin aşığıyım. Daha önce küçük boyunu almıştım (resimdeki arkadaş) ve cildimde yarattığı ipeksi his ve o tatlı kokusundan dolayı büyük boyunu aldım. Ama nedense büyük boyunun kokusunu sevemedim. Biraz ekşi bir kokusu var gibi. Ama cildime sağladığı yumuşaklıktan memnunum ve bittiğinde yeniden küçük boyunu almayı düşünüyorum.

Evet bu sefer biraz uzun bir yazı oldu sanırım. Umarım okurken sıkılmazsınız ve yapacağınız alışverişlerde size faydalı bir yazı olmuştur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme