Kasım Ayı Bitenler

Merhaba arkadaşlar,
bir bitenler yazısı ile yine beraberiz. Bu ay biten ya da bitmediği halde tarihleri geçtiği için bitenler kutusunda kendine yer bulan ürünlerden kısaca bahsedelim bakalım.Bu ay ki ürünlerin arasında yüz, vücut ve ağız bakım ürünleri var. İlk olarak ağız bakımı ile ilgili olan Listerineden başlayalım.


Çay, kahveyi fazla tüketen ve maalesef sigara kullanan biri olduğum için ağız bakımıma ekstra özen göstermem gerekiyor. Sadece fırçalamakla dişlerimin beyazlığını korumam genelde pek mümkün olmuyor. Bu nedenle 6 - 12 ayda bir dişlerimi beyazlatmak için dişçinin yolunu tutuyordum. Bu ürün sayesinde bu durumdan kurtuldum. Bu ürünü genelde görüyordum ve hatta bunun farklı içeriğe sahip olanını denemiştim ama pek işe yaramamıştı ve tadı da hiç hoşuma gitmemişti. Onu bitiremeden zavallı çöpte bulmuştu kendini. Beyaz olan Listerine'i ise bir youtuberın tavsiyesi üzerine denedim. Gerçekten de çok memnun kaldım. Nefesinize hoş bir koku bırakırken fırçayla tamamlayamadığınız ağız bakımınızı da bununla çok güzel tamamlayabiliyorsunuz. Üstelik çay,kahve ve sigara bile dişlerinizi sarartamıyor. Bittikçe aldığım ve fazlasıyla memnun kaldığım bir ürün oldu.
Sıradaki ürünle birlikte yüz ürünlerine geçiş yapalım artık. Bu Golden Rose markasının likit Eyeliner'ı. Bu ürünü de severek kullandım. Rengi çok güzel koyu tonlarda bir siyah. Ben öyle silik gibi duran siyahları pek sevmiyorum. Sürümü oldukça kolay ve bulaşma yapmıyor. Gözlerime Eyeliner çekmeye ilk bu ürünle başlamıştım. İlk kullanımdan itibarende sorunsuz olarak eyeliner çekmemi sağlayan bir ürün oldu. Çok akışkan değil ve ucu da fazla ince olmadığından dolayı kullanımı çok kolay. Daha önce eyeliner kullanmamış olan birisinin dahi rahatlıkla uygulama yapmasını sağlayan bir ürün. Şu an farklı markaların eyelinerlarını kullanıyorum. Elimdeki ürünler bittiğinde tekrar almayı düşündüğüm bir ürün kendisi.


Hazır makyaj ürünlerinden bahsetmişken şimdi bir makyaj temizleme suyundan bahsetmek istiyorum. Bu ürünü Loreal'in yüz temizleme jeli ve toniği ile birlikte aldım. Aldığımda indirimdelerdi ve denemek istedim. Bu ürün canlandırıcı kusursuz makyaj temizleme suyu olarak geçiyor. Ürünün vaat ettikleri :

- Tek adımda makyajı temizler:

Makyaj kalıntılarını yakalayan mikro tanecikler sayesinde göz, yüz ve dudak makyajını kusursuz bir şekilde temizler.

- Cildi canlandırır:
- Ferahlatır, dengeler:

Taze, arınmış ve ferah bir cildi açığa çıkarır. Cildi dengeler.

Ürün hakkındaki benim düşüncelerime gelecek olursak öyle mucize bir ürün değil. Makyajı temizleme konusunda fena değil. Fena değil diyorum çünkü göz makyajını temizlerken biraz fazla uğraşmanıza neden oluyor. Ama geçenlerde bahsettiğim Garnier'nin çift fazlı temizleme suyundan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Tabi ki hala favori ürünüm Diadermine makyaj temizleme suyu. Ama bu ürünü de sevdim diyebilirim. Gerçekten de makyajınızı temizledikten sonra cildinizde ferah bir his bırakıyor. Tekrar alır mıyım dersek evet alabilirim.

            

Makyaj temizlemekten bahsetmişken yine bunun için kullandığım bir ürüne geçelim. Bu ürün İpek markasına ait Kare Makyaj Temizleme Pamukları. Daha önce farklı bir markanın disk pamuklarından başka bir bitenler yazımda bahsetmiştim. Üründen çok memnun olduğumu da söylemiştim. Bu ürünü ise o pamuklarımın bittiği bir dönemde bir market alışverişinde aldım. Açıkçası çok beğendiğimi söyleyemem. Ürün bana fazla ince geldi. Islandığı anda kullanım esnasında çok çabuk yıpranıyor. Sıvıyı çok emiyor ve makyaj çıkarma konusunda diğer pamuklar kadar rahat değil kullanımı. Tekrar almayı düşünmüyorum. 


Son yüz ürünüm ise Lr markasının Racine Light Cream Gel'i. Bu ürünü daha önce de kullandım. Sanırım bu bitirdiğim üçüncü ürün.Yağlı ve karma ciltlere özel olan bu üründen oldukça memnun kaldım. Hafif jel yapıdaki bu ürünü yüzünüze uyguladığınız anda sanki yüzünüzü yıkamışsınız gibi ıslak ve ferah bir his bırakıyor. Ayrıca hoş bir kokuya sahip. En güzeli de cildinizi yağlandırmadan nemlendiriyor olması. Bunu vaat eden pek çok ürün bende ne yazık ki bunun kadar başarılı olamadı. Yüzüme uyguladıktan kısa bir süre sonra alnım ve burun kenarlarım yağlanmaya başladı. Fakat bu kremde böyle bir durumla karşılaşmadım. Kesinlikle tekrar ve tekrar alacağım bir ürün. Yağlı veya karma cilde sahip herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.


Ve vücut ürünlerime de bir Body Shop klasiğim olan kokusuna bayıldığım Hindistan Cevizli Body Butterla devam edelim. Ben bu üründen başka bir bitenler yazımda da bahsetmiştim. Yaklaşık 1 yıldır severek kullandığım bir ürün. Bu kremin kokusuna bayıldığım kadar vücuduma verdiği yumuşaklığa da bayılıyorum. Markanın diğer body butterları bunun kadar iyi nemlendirmiyor. Zaten en çok bunun tükenmesinden de belli benimle aynı fikirde olan pek çok kişinin olması. Eğer daha önce denemediyseniz mutlaka deneyin. Hatta büyük boyunu almak istemezseniz ufak boyunu alıp deneyebilirsiniz. Zaten denediğinizde bir sonraki alışverişinizde tıpkı benim gibi büyük boyunu alırsınız :) 


Diğer vücut ürünüm ise bir body balm. Bu ürünü de uzun süre severek kullandım. Ama hindistan cevizli body butterdan pek fırsat kalmadığı için ne yazık ki ürünü bitiremeden son kullanma tarihi geçti. Bu nedenle o da kendisine bitenler kutusunda yer buldu. Bu ürün de yine Lr markasına ait ve % 69 aloe vera içeren bir krem. Ben içinde aloe vera barındıran ürünleri kullanmayı seviyorum. Bu ürün ayrıca E vitamini içermediğinden dolayı vücut tüylerini besleme özelliği yok. Bu nedenle özellikle epilasyon sonrası kullanımlarda hem cildi rahatlatıyor hem de zamanla tüylerin çıkış hızlarını yavaşlatarak azalmasına neden oluyor. Yine mutlaka denemenizi önerebileceğim bir ürün.


Son ürünüm ise yine Lr markasına ait olan bu roll - on. Yine içeriğinde aloe vera olan bir ürün. % 15 aloe vera içeriyor. Eğer temiz içeriğe sahip ve hayvanlar üzerinde test edilmeyen ürünler arıyorsanız kesinlikle LR markasının ürünlerini  tavsiye ederim. Kullandığım tüm ürünlerinden yüksek oranda memnuniyete sahip olduğum bir marka. Bu roll - on da cildimi tahriş etmeyen, terlemeyi ve ter kokusunu önleyen güzel bir ürün. tekrar almayı düşünüyorum o nedenle.

Evet bitenler yazıları biraz uzun oluyor. Ama ben bu tür yazıları okumayı çok seviyorum. Bir ürünü almadan kullanıp bitiren birinin düşüncelerini okumak ürün hakkında karar vermeme yarıyor. Böylece işe yaramayan çok fazla ürün denememiş oluyorum. Eğer sizlerde benim gibi düşünüyorsanız sıkılmadan okuyacaksınızdır. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşçakalın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme